Osoby cierpiące na łupież pstry zwykle w ramach leczenia sięgają po szampony, maści, kremy najlepszych wiodących marek. Nierzadko jednak okazuje się, że żaden z nich nie jest skuteczny w eliminowaniu problemów łupieżu. Zanim jednak się poddamy jeśli chodzi o leczenie łupieżu pstrego warto się zastanowić czy faktycznie porządnie się przemyślało rodzaj szamponu bądź czy łupież pstry leczenie maścią ze sklepu w tym przypadku na pewno nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szuka się najbezpieczniejszego i skutecznego sposobu na leczenie łupieżu pstrego to warto rozważyć domowe sposoby.

Łupież pstry – leczenie domowe?

Wspaniałą rzeczą jest to, że środki znalezione w domu nie mają w sobie silnych detergentów czy dodatków takich jak siarczan amonu. Łupież pstry, a domowe sposoby leczenia to przede wszystkim naturalne składniki odżywcze, które pomagają zapobiegać niestabilnemu działaniu drożdżaka, który naturalnie zasiedla skórę. Poza tym w przypadku domowego leczenia nie trzeba się martwić o kwestię podrażnień na skórze głowy.

plecy 1Chociaż szampony i maści na łupież pstry dają w większości przypadków 100% sukces – nie są odpowiednie dla każdego. Ich dodatki chemiczne i inne składniki aktywne mogą powodować reakcje alergiczne, po czym ich użytkownicy cierpią z powodu łagodnego lub ciężkiego kontaktowego zapalenia skóry. Dlatego leki domowe są najlepszą alternatywą, możecie również spróbować naturalnych preparatów firmy Pityver, które z pewnością nie wywołają reakcji alergicznej.

Oto kilka sposobów, w jaki sposób stworzyć swój własny przeciwłupieżowy środek w domu:

  • Pij dużo wody – picie dużej ilości wody może zapobiec odwodnieniu, co faktycznie przyczynia się do zapobiegania powstawania łupieżu. Ta metoda jest naprawdę dość skuteczna.
  • Ocet jabłkowy – Trzeba potraktować zmienione miejsca octem jabłkowym pozwalając mu przenikać przez skórę przez 5 minut, a następnie spłukać. Po tygodniu regularnego stosowania, będzie można z łatwością zauważyć, że łupież pstry reaguje na leczenie octem.
  • Soda oczyszczona – Soda jest najlepszym poręcznym rozwiązaniem na wyeliminowanie tego drożdżaka. Jest też bardzo tania. Wystarczy przygotować roztwór wody i sody, a następnie wmasować go dokładnie w zmienione miejsca.
  • Suplementy z oleju rybnego – Olej rybi zawiera dużo kwasów tłuszczowych i może przyzwoicie pomóc usunąć wszystkie plamy na skórze, które są objawem łupieżu pstrego. Dzięki regularnemu stosowaniu, nie trzeba się martwić o korzystaniu z szamponów czy maści przeciwłupieżowych, ponieważ jest to pewnego rodzaju rozwiązanie problemu od wewnątrz, więc po pewnym czasie łupież po prostu nie wraca.
  • Olejek z drzewa herbacianego – Olejek z drzewa herbacianego zawsze działa dobrze jeśli chodzi o usuwanie łupieżu i swędzenie skóry. Jest on używany przez czołowych producentów w szamponach i maściach do leczenia łupieżu. Mając do czynienia z dolegliwością jaką jest łupież pstry objawy należy wyeliminować przy użyciu olejku z drzewa herbacianego w regularnych odstępach.