Osoby cierpiące na łupież pstry zwykle w ramach leczenia sięgają po szampony, maści, kremy najlepszych wiodących marek. Nierzadko jednak okazuje się, że żaden z nich nie jest skuteczny w eliminowaniu problemów łupieżu. Zanim jednak się poddamy jeśli chodzi o leczenie łupieżu pstrego warto się zastanowić czy faktycznie porządnie się przemyślało rodzaj szamponu bądź czy łupież pstry leczenie maścią ze sklepu w tym przypadku na pewno nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szuka się najbezpieczniejszego i skutecznego sposobu na leczenie łupieżu pstrego to warto rozważyć domowe sposoby.

Łupież pstry – leczenie domowe?

Wspaniałą rzeczą jest to, że środki znalezione w domu nie mają w sobie silnych detergentów czy dodatków takich jak siarczan amonu. Łupież pstry, a domowe sposoby leczenia to przede wszystkim naturalne składniki odżywcze, które pomagają zapobiegać niestabilnemu działaniu drożdżaka, który naturalnie zasiedla skórę. Poza tym w przypadku domowego leczenia nie trzeba się martwić o kwestię podrażnień na skórze głowy.

plecy 1Chociaż szampony i maści na łupież pstry dają w większości przypadków 100% sukces – nie są odpowiednie dla każdego. Ich dodatki chemiczne i inne składniki aktywne mogą powodować reakcje alergiczne, po czym ich użytkownicy cierpią z powodu łagodnego lub ciężkiego kontaktowego zapalenia skóry. Dlatego leki domowe są najlepszą alternatywą, możecie również spróbować naturalnych preparatów firmy Pityver, które z pewnością nie wywołają reakcji alergicznej.

Oto kilka sposobów, w jaki sposób stworzyć swój własny przeciwłupieżowy środek w domu:

  • Pij dużo wody – picie dużej ilości wody może zapobiec odwodnieniu, co faktycznie przyczynia się do zapobiegania powstawania łupieżu. Ta metoda jest naprawdę dość skuteczna.
  • Ocet jabłkowy – Trzeba potraktować zmienione miejsca octem jabłkowym pozwalając mu przenikać przez skórę przez 5 minut, a następnie spłukać. Po tygodniu regularnego stosowania, będzie można z łatwością zauważyć, że łupież pstry reaguje na leczenie octem.
  • Soda oczyszczona – Soda jest najlepszym poręcznym rozwiązaniem na wyeliminowanie tego drożdżaka. Jest też bardzo tania. Wystarczy przygotować roztwór wody i sody, a następnie wmasować go dokładnie w zmienione miejsca.
  • Suplementy z oleju rybnego – Olej rybi zawiera dużo kwasów tłuszczowych i może przyzwoicie pomóc usunąć wszystkie plamy na skórze, które są objawem łupieżu pstrego. Dzięki regularnemu stosowaniu, nie trzeba się martwić o korzystaniu z szamponów czy maści przeciwłupieżowych, ponieważ jest to pewnego rodzaju rozwiązanie problemu od wewnątrz, więc po pewnym czasie łupież po prostu nie wraca.
  • Olejek z drzewa herbacianego – Olejek z drzewa herbacianego zawsze działa dobrze jeśli chodzi o usuwanie łupieżu i swędzenie skóry. Jest on używany przez czołowych producentów w szamponach i maściach do leczenia łupieżu. Mając do czynienia z dolegliwością jaką jest łupież pstry objawy należy wyeliminować przy użyciu olejku z drzewa herbacianego w regularnych odstępach.

Bibliografia:

1.Gupta A.K., Bluhm R., Summerbell R., Pityriasis versicolor, 2002
2.Jagielski T., Rup E., Ziółkowska A., Roeske K., Macura A.B., Bielecki J., Distribution of Malassezia species on the skin of patients with atopic dermatitis, psoriasis, and healthy volunteers assessed by conventional and molecular identification methods, 2014

3.3 (66.67%) 3 ocen