Kwestia znalezienia najlepszego szamponu na łupież pstry jest naprawdę uzależniona od tego, jaki jest indywidualny problem. Na pewno jednak każdy szampon na łupież pstry ma jakiś aktywny składnik przeznaczony do głównych problemów związanych ze zwalczaniem łupieżu pstrego takich jak brzydkie plamy na twarzy i swędzenie skóry głowy. Najlepiej szukać tych, które zawierają składniki takie jak selen, mocznik czy cynk, które działają grzybobójczo, antybakteryjnie oraz nawilżająco.

Jakie reakcje alergiczne mogą wystąpić po niewłaściwych kosmetykach?

  • pokrzywka,
  • ucisk w klatce piersiowej,
  • wysypka,
  • trudności z oddychaniem,
  • obrzęk jamy ustnej,
  • ogólne podrażnienie skóry.

Jeśli wystąpią takie objawy niepożądane i staną się uciążliwe, należy przerwać stosowanie takiego szamponu na łupież pstry. W opozycji do tego warto się zastanowić, co na łupież pstry faktycznie może pomóc. Większość specjalistów będzie kierować swoich pacjentów do korzystania z naturalnych środków, które nie będą przynosić wraz ze swoim działaniem żadnych z tego rodzaju skutków ubocznych.

Co zawiera najlepszy szampon na łupież pstry bez recepty?

Na ogół dobre szampony bez recepty tego rodzaju muszą mieć w sobie naturalne ekstrakty i minimalne użycie elementów syntetycznych, bowiem właśnie takie są lepiej dostosowane do eliminacji łupieżu, świądu i nadmiaru oleju, a także łagodzą podrażnienia i stany zapalne. Kontrolowanie pojawiania się plam i swędzenia to podstawowe obowiązki takiego szamponu. Naturalne środki zaradcze są najlepsze jeśli chodzi o skuteczne złagodzenie tych przyczyn i dobrze wpływają na wyeliminowanie przyszłych objawów. Ludzie zawsze są zaskoczeni tym jak bardzo skuteczne są naturalne składniki jako sposób na łupież pstry, szczególnie gdy spojrzy się na nie w porównaniu do produktów przeznaczonych do leczenia łupieżu pstrego naładowane syntetycznymi składnikami.

lupiez 2Najlepszy szampon powinien mieć możliwość skutecznego kontrolowania nadmiernego tłuszczu i potu, ale w tym samym czasie, musisz też dążyć do naprawy i gojenia wrażliwych miejsc na skórze. Szampon ten powinien też zawierać w sobie co najmniej jeden rodzaj środka przeciw grzybiczego. Szampony należące do produkcji masowej powszechnie używają środka znanego jako laurylosiarczan sodu lub pirytionian cynku. Niestety, mogą one powodować wiele skutków ubocznych, takich jak przyspieszone starzenia skóry, hamują wzrost pęcherzyków i ewentualnie wywołują reakcje alergiczne.

Bezpieczniejszy sposób na łupież pstry to na przykład zrobić własny szampon zawierający ocet lub szampon z naturalnymi składnikami Pityver. Ocet jest tylko jedną z wielu naturalnych substancji, które większość z nas ma już w naszej kuchni. Dodanie selenu do wyspecjalizowanego szamponu jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem w kontaktach z łupieżem, ponieważ ma on działanie grzybobójcze, które pomoże zapobiec swędzeniu skóry głowy i innym ogólnym objawom łupieżu pstrego.

Bibliografia:

1.Ashbee H. R., Update on the genus Malassezia,2007
2.Ran Y., Yoshike T., Ogawa H., Lipase of Malassezia furfur: some properties and their relationship to cell growth,1993
3.Kwaśniewska J., Mikologia Lekarska, 2006
4.Thoma W., Krämer H.J., Mayser P., Pityriasis versicolor alba, 2004
5.Białynicki-Birula R., Gutfreund K., Zastosowanie lampy Wooda w diagnostyce dermatologicznej, 2008

5 (100%) 8 ocen