Nieestetyczny problem – jak pozbyć się pryszczy?

przez |

Pryszcze to dla wielu ludzi bardzo kłopotliwy oraz wstydliwy problem, zwłaszcza gdy pojawiają się nagle i bez zapowiedzi przed ważną randką, czy spotkaniem towarzyskim. Wówczas każda osoba, która znajduje się w takiej sytuacji szuka odpowiedzi na pytanie: jak szybko pozbyć się pryszcza? Niestety często znaleziony sposób na pryszcze w internecie bądź rady zasłyszane od innych ludzi nie zawsze się sprawdzą, a czasami wręcz pogorszą stan cery. Tak więc jak pozbyć się pryszczy w skuteczny sposób bez żadnych dodatkowych komplikacji? 

Charakterystyka pryszczy – skąd się biorą?

Pryszcze to nic innego jak przejaw przewlekłej choroby aparatu włosowo-łojowego, wywoływanej przez zmiany hormonalne oraz nadmierne pobudzenie czynności gruczołów łojowych. Objawy tej choroby to między innymi zaskórniki otwarte i zamknięte, pryszcze podskórne, grudki, krostki, guzki, czy torbiele. Najczęściej ludzie narzekają na pryszcze na twarzy oraz pryszcze na głowie, aczkolwiek tego typu zmiany skórne mogą pojawić się również w innych miejscach naszego ciała.

Lokalizacja niedoskonałości pomoże pozbyć się pryszczy?

Nasz stan zdrowia często odzwierciedla kondycja naszej skóry, co bardzo dobrze obrazuje mapa pryszczy, opisująca przyczyny występowania tych nieprzyjemnych niespodzianek w konkretnych miejscach ludzkiego ciała. Według niej pryszcze na plecach oraz pryszcze na czole sygnalizują niedomagania układu pokarmowego. Taki stan rzeczy potęguje zwłaszcza niewłaściwa dieta oparta na cukrach prostych. Pryszcze na brodzie pojawiają się zazwyczaj w czasie trwania miesiączki lub przed nią, mogą również oznaczać zaburzenia hormonalne. Pryszcz w uchu to oznaka problemów z nerkami, a pryszcze na szyi spowodowane są zazwyczaj stresem. Co więc należy zrobić, by mieć piękną cerę bez pryszczy?

  • oczyszczać i złuszczać twarz,
  • nawilżać cerę,
  • unikać mocno przyprawionych oraz przetworzonych pokarmów,
  • dbać o higienę,
  • stosować produkty do pielęgnacji oparte na naturalnych składnikach.

Zwalczanie, czyli jak pozbyć się pryszczy najskuteczniej

Warto wiedzieć, że najskuteczniejsze sposoby na pryszcze to przede wszystkim te, które opierają się na naturalnych składnikach występujących w przyrodzie. Najważniejsza przy zwalczaniu pryszczy jest dostosowana do danego człowieka dieta, w której znajdzie się mnóstwo warzyw, owoców, zdrowych tłuszczy pochodzących z orzechów i ziaren, a także białka. W trosce o swoją cerę, która zmaga się z pryszczami, warto wiedzieć, że wyciskanie pryszczy może tylko zaszkodzić. Nie można również zapomnieć o kosmetykach, które będą miały na celu wyeliminowanie wyprysków. Przykładem takiego środka jest Sevolium, który swoje dobroczynne działanie zawdzięcza przede wszystkim naturalnemu składowi, czyli chociażby ekstraktowi z lukrecji i nagietka, a także wyciągowi z kory. Sevolium raz na zawsze może zredukować wypryski, a także zaczerwienienia i zmniejszyć świecenie się skóry twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *